Poptávkový formulář

Edit Template

Co je Google Analytics a jak ho založit – krok č.1

Znalosti, jak správně nastavit Google analytics Vám umožní přístup k užitečným informacím o tom, kdo navštěvuje Vaši webovou stránku.

Správné nastavení Vám pomůže zjistit:

  • kdo jsou Vaši návštěvníci webových stránek
  • jaký obsah chtějí vidět od Vaší firmy
  • jaké je jejich chování na navštěvované stránce

A co je na tom nejlepší? Google Analytics je zadarmo.

Jakmile vše nastavíte, Google Analytics Vám umožní sledovat a měřit cíle firmy a prokáže návratnost z investice do webu a sociálních sítí. Nicméně, nastavení Google Analytics může být náročné (mírně řečeno). Naštěstí pro Vás máme návod, kde Vám krok po kroku prozradíme jak na to. Než se ale podíváme, jak správně Google Analytics nastavit, pojďme se nejdříve podívat na to, co je na Google Analytics tak skvělé.

Proč potřebujete využívat Google Analytics?

Google Analytics je užitečný a výkonný nástroj, jak zjistit nepostradatelné informace o Vašem webu a návštěvnících. Je to jeden z nejpopulárnějších nástrojů využívaný digitálními marketingu. Umožní Vám přístup k velkému množství informací, které Vám prozradí spoustu užitečného pro Vaši firmu.

Která data se dají získat z Google Analytics? Prvně zjistíte celkovou návštěvnost Vašeho webu, stránku z které návštěvník přišel právě na Váš web, návštěvnost jednotlivých stránek, počet nově převedených potenciálních zákazníků, demografické údaje o návštěvnících, jestli se na Váš web podívali z mobilního zařízení nebo z počítače a mnohem víc.

Nezáleží na tom, jestli máte skromný blog nebo jste velká firma s masivními webovými stránkami, informace poskytované z Google Analytics jsou užitečné úplně pro každého.  Nyní, když jsme se seznámili s benefity využívání, pojďme se podívat jak Google Analytics nastavit pro Váš vlastní web.

Sdílejte:

Další články

Zajímá vás více?

Kontaktní informace